Lista wpisów
Lista wpisów
Jakie rodzaje lamp zapewnią najwięcej światła w domu?
23.07.2021
#LAMPY

Wybór odpowiedniego oświetlenia to jedna z ważniejszych czynności podczas wykończenia albo remontu wnętrz. Dobór lamp to nie tylko dopełnienie aranżacji wnętrza i dodanie mu ciekawego charakteru, ale przede wszystkim zapewnienie optymalnej ilości światła w domu. Wspomniana ilość światła powinna być uzależniona od wielkości oraz przeznaczenia pomieszczenia. Biuro czy kuchnia zwykle wymagają większego skupienia i dobrej widoczności. Właśnie dlatego powinno się tam znaleźć dużo światła. Jakie rodzaje lamp najlepiej zastosować w pomieszczeniach, w których musi znaleźć się najwięcej światła?

Jak skutecznie oświetlić duże pomieszczenia? 

Dobór oświetlenia jest uzależniony przede wszystkim od wielkości pomieszczeń. Chcąc oświetlić duże pokoje w mieszkaniu, warto zastosować lampy wiszące. W zależności od potrzeb i oczekiwań wizualnych mogą to być pojedyncze lampy albo kilka lamp umieszczonych na belce. Dzięki temu wnętrze nie tylko zostanie dobrze oświetlone, ale również zyska ciekawy element dekoracyjny. Lampy wiszące jednak nie są jednak jedynym sposobem na oświetlenie większych pokoi. Dobrym pomysłem jest również zamontowanie na ścianach kinkietów, które zajmują niewiele miejsce, a jednocześnie dostarczają sporo światła użytkownikom salonu, pokoju dziecięcego czy innego pomieszczenia.

Jakie oświetlenie sprawdzi się w małych pomieszczeniach? 

Aby skutecznie oświetlić niewielkie pomieszczenia, warto postawić na inne rodzaje światła niż w  większych wnętrzach. Co więcej, w tym przypadku ważne jest również, aby lampy nie zabierały zbyt dużo przestrzeni. Właśnie dlatego w mniejszych pokojach można zastosować na przykład plafony, które zajmą niewiele miejsca na suficie, dobrze oświetlą pokój, a dodatkowo subtelnie ozdobią wnętrze.

Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie reflektorów sufitowych, które swoją funkcjonalność zawdzięczają przede wszystkim możliwości regulacji kąta padania światła, co może mieć duże znaczenie w zależności od pory dnia czy pogody za oknem. Reflektory sprawdzą się na przykład w pokoju dziecięcym, gdzie w razie potrzeby będzie można skierować światło na biurko albo w miejsce zabaw najmłodszych.