Lista wpisów
Lista wpisów
5 pomysłów na wykorzystanie taśmy LED
06.07.2021
#LED

Ciekawą alternatywą dla oświetlenia żarówkowego są taśmy LED, czyli listwy, na które są zamontowane diody LED. Coraz większa popularność taśm wynika z tego, że są one przyjazne dla środowiska, oprócz tego oświetlenie LED daje wiele możliwości zastosowania nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynków. Paski LED zapewniają nie tylko skuteczne źródło światła, ale również dostarczają ciekawych walorów estetycznych. W jaki sposób można wykorzystać taśmy LED?

Oświetlenie krawędzi łóżka i obrazu, czyli nastrój w sypialni 

Jednym z pomieszczeń, w którym warto wykorzystać taśmy LED, jest sypialnia. Z uwagi na to, że jest to miejsce przeznaczone do odpoczynku, powinien wyróżniać je spokojny klimat i rozsądnie dobrane oświetlenie. Ciekawym pomysłem jest oklejenie krawędzi łóżka paskami LED. Taki zabieg pozwoli na uzyskanie niepowtarzalnego klimatu i uprzyjemni odpoczynek.

Osoby, które wolą delikatniejsze akcenty, mogą zdecydować się na oklejenie taśmą LED obrazu albo zdjęcia, które wisi nad łóżkiem w sypialni. Dzięki temu wnętrze stanie się bardziej nastrojowe, a ozdoba ścienna zostanie wyeksponowana w ciekawy sposób. Paski LED można stosować nie tylko w sypialni dla dorosłych, ale również w pokoju dziecięcym. Oklejone biurko czy łóżko dziecka z pewnością sprawi mu wiele radości podczas zasypiania i będzie akcentem, dzięki któremu przestrzeń stanie się przytulna.

Schody, lustra, wanna 

Dzięki taśmom LED można dodać nastroju wielu pomieszczeniom, jednak mają one również praktyczne zastosowanie. Oklejając paskami schody, można nie tylko dodać im charakteru, ale również dodatkowo je zabezpieczyć. Takie oświetlenie z pewnością poprawi widoczność i sprawi, że wchodzenie po schodach będzie bezpieczniejsze niż wcześniej.

Taśmy LED cieszą się dużą popularnością również w łazienkach. Panie doceniają lustra oklejone paskami LED, ponieważ dzięki nim mogą wykonać bardziej precyzyjny makijaż. Wiele osób decyduje się również na oklejenie nimi brzegu wanny. Dzięki temu, że taśmy są wodoodporne, można stworzyć przyjemną strefę relaksu we własnej łazience. Oklejenie diodami LED, które świecą delikatnymi barwami krawędzi wanny i lustra, z pewnością będzie sprzyjało długim i odprężającym kąpielom.