Lista wpisów
Lista wpisów
5 miejsc, w których warto zamontować lampy z czujnikiem ruchu
26.03.2020
#LAMPY Z CZUJNIKIEM RUCHU

Lampy z czujnikiem ruchu są niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Dzięki ich zastosowaniu nie musimy obawiać się, że potkniemy się czy uderzymy w niezidentyfikowany obiekt podczas nocnych wędrówek po domu. Nie musimy też macać ścian po omacku w poszukiwaniu włącznika. Podpowiadamy, w jakich miejscach oświetlenie z czujnikiem ruchu sprawdzi się najlepiej – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

Klatka schodowa

Zastosowanie lamp z czujnikiem ruchu na klatce schodowej sprawi, że oświetlenie będzie włączać się tylko wtedy, gdy ktoś będzie poruszał się po schodach. Istnieje możliwość zaprogramowania oświetlenia w taki sposób, by załączało się od razu po pojawieniu się osoby na klatce schodowej, jak również dopiero wtedy, gdy dotknie ona pierwszego stopnia schodów. Dzięki lampom z czujnikiem ruchu dotrzemy bezpiecznie nawet na najwyższą kondygnację.

Korytarz

Poruszanie się nocą po domu może skończyć się w bolesny sposób – na przykład uderzeniem małym palcem o mebel czy przypadkowym nadepnięciem na zabawkę pozostawioną na podłodze przez dziecko. Lampy z czujnikiem ruchu pozwolą wyeliminować lub przynajmniej zminimalizować takie sytuacje. Warto je zastosować szczególnie wtedy, gdy mamy małe dzieci – jeśli często wychodzą one ze swojego pokoju do sypialni rodziców, lampy z czujnikiem ruchu pozwolą im bezpiecznie dotrzeć do celu.

Łazienka

W łazience lampy z czujnikiem ruchu sprawdzą się w kilku sytuacjach. Małe lampki można wykorzystać do doświetlenia muszli klozetowej przy okazji nocnych wizyt w toalecie, a większe – plafony – sprawdzą się w sytuacji, gdy często wchodzimy do łazienki z brudnymi rękami, na przykład po pracy w ogrodzie lub garażu. Lampy z czujnikiem ruchu można montować zarówno na suficie, jak i ścianach. Podczas wyboru oświetlenia do łazienki należy zwrócić uwagę na jego odporność na wilgoć. Stopień ochrony takich lamp powinien wynosić minimum IP44.

Pomieszczenia gospodarcze

Dobrymi miejscami na instalację lampy z czujnikiem ruchu są pomieszczenia gospodarcze, takie jak garaż, warsztat, piwnica, komórka czy spiżarnia. Nierzadko wchodzimy do nich z ciężkimi rzeczami w rękach, na przykład siatkami pełnymi zakupów, a dzięki lampie z czujnikiem światła nie będziemy musieli szukać włącznika na ścianie. To również dobre rozwiązanie dla zapominalskich – nie musimy martwić się o to, że zapomnimy o wyłączeniu światła po opuszczeniu pomieszczenia.

Ogród

Lampy z czujnikiem ruchu można stosować także na zewnątrz. Świetnym miejscem na ich instalację będzie ogród – będą nie tylko stanowić piękną dekorację, ale zwiększą także nasze bezpieczeństwo. Lampy ogrodowe warto wyposażyć jednocześnie w czujnik ruchu i zmierzchu, dzięki czemu oświetlenie nie będzie się niepotrzebnie załączać w ciągu dnia. Przy zakupie lampy przeznaczonej do wykorzystania na zewnątrz należy upewnić się, że jest odporna na działanie różnych czynników atmosferycznych: opadów, zmian temperatur czy promieniowania słonecznego.